Tahıl Kurutma ve Temizleme

SILOPRO KURUTMA MAKİNASI

Silopro Kurutma Makinası; daimi akışlı, hava ısıtmalı ve sirkülasyonlu sisteme göre tasarlanmış, imal ve monte edilmiştir. Makinalar her türlü mısırı kurutacak şekilde tasarlanmıştır. Mısır kurutma makinalarımızın TSE Uygunluk Belgesi ve CE belgeleri mevcuttur. Makinelerimizde insan veya hayvan sağlığına zarar vermeyecek malzemeler kullanılmıştır. Bu yüzden kurutma esnasında sağlığa zararlı herhangi bir komplikasyon oluşmamaktadır. Sıcak/soğuk havanın, perfore iç duvar sacı/ürün/perfore dış duvar sacı yapısından geçmesi suretiyle gerçekleşmektedir.Silopro Mısır Kurutma Makinası, kurutacağı ürünü brülörün ısıttığı hava ile kurutmaktadır. Ürün hiçbir şekilde doğrudan alevle temas etmemektedir.

TAHIL TEMİZLEME

Tamburlu tip Ön Temizleme Makinalarımız ; saatte 20-100 ton kapasite aralığında üretilmektedir. Silopro Ön Temizleme Makinası ile her türlü hububatın (buğday, arpa, mısır, kanola, soya v.d.) içerisindeki istenmeyen tüm yabancı maddeler ( çöp, toz, saman, v.s.) tekrar temizlemeye ihtiyaç kalmayacak seviyede, mükemmel bir şekilde ayrıştırılır.

Hava kilidi ve siklonun yanı sıra mükemmel filtresi sayesinde çevreye kesinlikle atık bırakmaz. Her türlü ürünün yapısına göre dizayn edilen eleklerimiz, kolayca makinaya monte edilir. Eleklerin üzerine yerleştirilen fırçalar sayesinde, makine çalıştıkça elekler kendisini sürekli temizler.

Yüksek emiş gücüne sahip toz toplama ve filtre sistemi ile çevreye kesinlikle toz atık bırakmaz. Silopro mühendislerinin ileri teknolojiyi kullanarak tasarladıkları Ön Temizleme Makinası uzun yıllar ihtiyacınız olan temizliği sağlayacaktır.